top of page

Příběh mýdel

Přírodní mýdlo je v jistém ohledu jako člověk. Nejenže má každé samo o sobě různou hloubku, formu a kvalitu, ale taky je zásadní, s kým vstupuje do vztahu. Kdo jej uchopí. Zdali umí vnímat jeho kvalitu? Každý z nás je totiž v této schopnosti limitován, a to mírou, do jaké je schopen ocenit a zakoušet hodnotu sebe sama.

Galerie16.jpg
MANIPURAflat.jpg

Mám potřebu svým životem, a tedy i svými mýdly, vyjadřovat několik kvalit. Nejzásadnější je touha po poznání, ohleduplnost k sobě a svému (životnímu) prostředí a pak jedna taková zvláštnost. Potřebuju si neustále dokazovat, že všeprostupující cosi může nabývat skutečně nekonečna podob. Když už zažívám tu výsadu, že mohu žít ve světě nekonečných forem, přeju si, aby se věci a okolnosti, které svým životem vytvářím, lidí dotýkaly. Dotýkaly tak, aby je vracely k nim samým a aby pomáhaly vytvářet svět, ve kterém chci žít.

Přeju to sobě a přeju to i Vám.


V žádném mýdle ONWA soap proto nenajdete palmový tuk, byť vím, že je velmi levný a mýdlo z něj lze vyrobit velmi snadno. Raději jsem několik let vyvíjela receptury, které se bez tohoto zabijáka světové džungle obejdou. Věřím v divočinu, proto v mýdlech nehledejte ani umělé parfémy. Mýdla ONWA soap získávají svůj charakter skrze esenciální oleje a pryskyřice. Vnímám jako živelně zdravé přijmout skutečnost – fakt, že každá sklizeň má trochu jinou vůni a charakter. Nemám touhu vytvářet dokonalou opakovatelnost a sterilitu umělých aromat.

Naopak! Chci, ať je z každého kousku cítit jeho jedinečnost. Ať v sobě nese, že jeden rok byliny spalovalo slunce a druhý rok je neustále omýval déšť. 

V recepturách neustále navyšuji poměr bio surovin a jako detektiv hledám malé pěstitele bylin. Najít poctivého srdcaře, který zároveň pokořil sedmihlavou saň certifikací, atestů a byrokratických požadavků, je rébus. Ale ty já mám odmalička ráda. Pokud někde poctiví zemědělci existují, mají být objeveni. 


Pochopte tedy prosím, že mýdla ONWA soap se budou měnit. Každé je a bude jiné. Přeji si, ať jsou živelná jako divoká řeka a ať přinášejí mnoho dobrého Vám, mně i našemu Prostředí.

IMG_20210621_200445_edited.jpg
bottom of page